Kontakta gärna någon av oss i styrelsen

Vill du veta mera om oss? Du kanske vill bli en i gänget?

Kontakta oss gärna för mer information.  

Ordförande, Ewa Wennberg
ewaw@surtefotoklubb.nu

Sekreterare, Marie Sjödin
marie@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Roy Jernberg
roy@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Joachim Werder (kursledare)
joachim@surtefotoklubb.nu

Kassör, Berit Samuelsson
berit@surtefotoklubb.nu

Revisor, Eva Henriksson
evah@surtefotoklubb.nu

Revisor, vakant

Suppleant, Thomas Tuvskog
thomas@surtefotoklubb.nu

Suppleant, Roland Doggwiler
roland@surtefotoklubb.nu

O B S Nu träffas vi i nya lokaler.

Nästa månadstema: Moln.

 16 maj ca kl 18 träffas vi vid Ale Bike Park och övar oss på motiv i rörelse.

22 maj  utställning på Ti Amo, Stenungsund.

  • Vi hänger våra bilder mellan 11,30 – 13,30
  • Vernissagen startar 13,30 och I slott och koja spelar till 14,30
  • Nytt höstprojekt – besök konstmuseet där vi väljer en tavla att försöka återskapa med ett fotografi och vi presenterar konstnären lite kort.

 

 

Utflykter

Eventuella utflyktsmål:

  • Kollandsö med Hindens rev
  • Kinnekulle
  • Tjurpannan, dagsutflykt
  • Björnsafari

 

Bildpresentationer

 

Utställning på Tiamo i Stenungsund.
Vernissage 22 maj kl 13.30. Levande musik till I slott och koja.

Vi planerar även en bildvisning tillsammans med orkestern Lerum Surte Symphonic Band  hösten 2022. Det blir konserter i Equmeniakyrkan med bildvisning i Surte den 29 oktober och den 30 oktober i Lerum.

Mer info kommer när datum är bestämt.

Samarbetspartners