Kontakta gärna någon av oss i styrelsen

Vill du veta mera om oss? Du kanske vill bli en i gänget?

Kontakta oss gärna för mer information.  

Ordförande, Ewa Wennberg
ewaw@surtefotoklubb.nu

Sekreterare, Marie Sjödin
marie@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Roy Jernberg
roy@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Joachim Werder (kursledare)
joachim@surtefotoklubb.nu

Kassör, Berit Samuelsson
berit@surtefotoklubb.nu

Revisor, Eva Henriksson
evah@surtefotoklubb.nu

Revisor, vakant

Suppleant, Thomas Tuvskog
thomas@surtefotoklubb.nu

Suppleant, Roland Doggwiler
roland@surtefotoklubb.nu

Nu är vi igång och det känns fantastiskt.

Styrelsemöte 3 november 16.45

Klubbträff 3 november kl 18.00.

 

Till nästa klubbträff

  • Konstnärliga fotografering, ICM, vikten av skärpa.
  • Månadens bild, tema Mat
  • Bildkritik/analys – hur vill vi ha det till lämpligt kurstillfälle
  • Övrig bildvisning

 

Nästa kurstillfälle är 17 november och vi viker den kvällen för mörkerfotografering i Göteborg. Är inte vädergudarna med oss så försöker vi en annan kväll och träffas som vanligt. Mer info via sms närmare i tid.

Utflykter

Eventuella utflyktsmål:

  • Kollandsö med Hindens rev
  • Kinnekulle
  • Tjurpannan, dagsutflykt

 

Bildpresentationer

 

Våren 2022 planerar vi en fotoutställning.

Vi planerar även en bildvisning tillsammans med orkestern Larmet våren 2022.

Mer info kommer när datum och plats är bestämt.

Samarbetspartners