Kontakta gärna någon av oss i styrelsen

Vill du veta mera om oss? Du kanske vill bli en i gänget?

Kontakta oss gärna för mer information.  

Ordförande, Ewa Wennberg
ewaw@surtefotoklubb.nu

Sekreterare, Marie Sjödin
marie@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Roy Jernberg
roy@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Joachim Werder (kursledare)
joachim@surtefotoklubb.nu

Kassör, Berit Samuelsson
berit@surtefotoklubb.nu

Revisor, Eva Henriksson
evah@surtefotoklubb.nu

Revisor, vakant

Suppleant, Thomas Tuvskog
thomas@surtefotoklubb.nu

Suppleant, Roland Doggwiler
roland@surtefotoklubb.nu

O B S Nu träffas vi i nya lokaler.

Nästa månadstema: Finurligt.

Klubbträff 26 januari kl 18.00

  • Genomgång utställning Surte glasbruk.
  • Affisch till utställningen
  • Vill vi göra utflykter, nya projekt eller annat?
  • Bildvisning

 

 

Utflykter

Eventuella utflyktsmål:

  • Kollandsö med Hindens rev
  • Kinnekulle
  • Tjurpannan, dagsutflykt
  • Björnsafari
  • Söderåsen

 

Bildpresentationer

Vernissage 19 mars i Surte Glasbruks museum.

Under hösten bildvisning i Equmenia kyrkan, Surte

 

Samarbetspartners