Kontakta gärna någon av oss i styrelsen

Vill du veta mera om oss? Du kanske vill bli en i gänget?

Kontakta oss gärna för mer information.  

Ordförande, Ewa Wennberg
ewaw@surtefotoklubb.nu

Sekreterare, Marie Sjödin
marie@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Roy Jernberg
roy@surtefotoklubb.nu

Styrelseledamot, Joachim Werder (kursledare)
joachim@surtefotoklubb.nu

Kassör, Berit Samuelsson
berit@surtefotoklubb.nu

Revisor, Eva Henriksson
evah@surtefotoklubb.nu

Revisor, vakant

Suppleant, Thomas Tuvskog
thomas@surtefotoklubb.nu

Suppleant, Roland Doggwiler
roland@surtefotoklubb.nu

O B S Nu träffas vi i nya lokaler.

Nästa månadstema: Vilt.

 Klubbträff 22 september kl 18.00

  • Uppsamling bilder till bildvisningen tillsammans med
  • Lerum Surte Symphonic Band

 

 

Utflykter

Eventuella utflyktsmål:

  • Kollandsö med Hindens rev
  • Kinnekulle
  • Tjurpannan, dagsutflykt
  • Björnsafari
  • Söderåsen

 

Bildpresentationer

 

 

Vi planerar även en bildvisning tillsammans med orkestern Lerum Surte Symphonic Band  hösten 2022. Det blir konserter i Equmeniakyrkan med bildvisning i Surte den 29 oktober och den 30 oktober i Lerum.

Mer info kommer när datum är bestämt.

Samarbetspartners